Er komen steeds meer nieuwe of relatief nieuwe soorten dakbedekking bij die claimen meer dan 30 jaar of zelfs wel 40 jaar mee te gaan. al deze dakbedekking is netjes getest in het laboratorium. Maar... wat zegt de praktijk? Wie heeft er ervaring met producten als Wedeflex en Apax of kent nog andere merken of producten die bekend staan om een lange vervangingscyclus?
Deze vraag is gesteld door Cisca de Jong, projectleider vastgoedbeheer en duurzaamheid bij Woningstichting Samenwerking Vlaardingen in de BouwProfs linkedin groep.
jacques serle
Voor mij polyester golfplaten die licht doorlaten.
2e hands uit de jaren zeventig voldoen nog uitstekend.
Precies de zelfde worden heden nog steeds gemaakt.
14 Okt 2015
Karel Dekker
Jan Hilbrink vroeg aandacht voor het omgekeerde dak.
Mijn ervaring met pvc daken als omgekeerd dak zijn vanaf 1974. Dus reeds 41 jaar. De woningen uit die tijd met platte daken en pvc bedekking waarop de isolatie en ballastlaag dat de dakbedekking beschermd zijn goed en de daken liggen er nog prima bij.
Groeten
Jan Hilbrink zei:
14 Okt 2015
Tjeerd Smilde
Ik ben het eens met de reageerders die beweren dat de dakdekkers de kwaliteit van een dak bepalen.
In de discussie wordt onderbelicht hoe vaak er op het dak wordt gelopen, wat tot schade en extra slijtage kan leiden. Er wordt steeds meer op het dak geplaatst, los (zonnepanelen) of vast (airco's). Al deze installaties dienen te worden onderhouden en maken dat er steeds meer verkeer op het dak komt.
Denkt u bij de vervanging van de dakbedekking ook aan de dakveiligheid? www.marqproducts.nl, fabrikant van valbeveiligingssystemen, kan daarbij adviseren.
15 Okt 2015