BouwProfs

De bouw online verbonden.

Hoe hoog mag een opstap van een badkamervloer zijn ten opzichte van dekvloer en overloop?

Weet iemand antwoord op het volgende? Het betreft een nieuwbouwwoning die afgelopen vrijdag opgeleverd is.

  • Mag een badkamervloer, ter plaatse van de toegangsdeur een opstap hebben van circa 135 mm ten opzichte van de dekvloer van de overloop? De deuropening is dan veel kleiner dan de vereiste 2300 mm dagopening.
  • En weet iemand in welk artikel van het Bouwbesluit dit staat?

 

Volgens mij mag dit niet, maar ik weet de artikelnummers niet.

Weergaven: 122

Hierop reageren

Berichten in deze discussie

Wat zeggen de contractstukken? Als dit afwijkt van de tekeningen, bestek of andere contractdocumenten had je een opleverpunt.

Wat betreft publieksrecht: De vrije hoogte van de toegang naar de verplichte badruimte moet minimaal 2,3m bedragen (BB art 4.22 lid 1d). De hoogte van de badkamer zelf moet dit overigens ook (BB art. 4.19 lid 5). Dit geldt dus niet voor een 2e of 3e badkamer.

Tot zover bedankt. Maar ik hoor ook dat de voorschriften onderscheidt maakt tussen een woning die je koopt op papier, bij seriematig woningbouw en particulier opdrachtgeverschap. En dat laatste is nu het geval kom ik erachter. Geldt jouw antwoord dan ook?

Bas zei:

Wat zeggen de contractstukken? Als dit afwijkt van de tekeningen, bestek of andere contractdocumenten had je een opleverpunt.

Wat betreft publieksrecht: De vrije hoogte van de toegang naar de verplichte badruimte moet minimaal 2,3m bedragen (BB art 4.22 lid 1d). De hoogte van de badkamer zelf moet dit overigens ook (BB art. 4.19 lid 5). Dit geldt dus niet voor een 2e of 3e badkamer.

Ja dat mag. De beruchte 20 mm eis uit artikel 4 lid 27 geldt alleen voor een niveauverschil tussen een private ruimte en een publieke ruimte (bijvoorbeeld Gallerij en woningentree) en dan ook slechts voor een toegang. Als er dus meerdere zouden zijn dan mogen die andere dus wel hoger dan 20 mm zijn.

Echter in 2.4.1 Overbrugging van hoogteverschillen staat een maximaal te overbruggen hoogteverschil van 210 mm. Hier blijf je dus onder.

Dus vwb de opstap geen probleem.

De vrije hoogte van een doorgang moet 2300 mm zijn echter het is de vraag of dat hier op gaat omdat dit geen publiekelijke ruimte is. Waarschijnlijk is dit wel het punt waar de schoen wringt.

Overigens zijn de in het BB gestelde eisen eisen waaraan voldaan dient (indien gelijkwaardigheid aangetoond kan worden vervalt die verplichting). Dus het is iet interessant wat er in contractstukken staat. Ook is er geen onderscheid tussen diverse vormen van opdrachtgeverschap, alleen tussen bestaande bouw en nieuwbouw

Tot zover bedankt. Het kozijn zit op gelijke hoogte als de naastliggende slaapkamerkozijnen.
Met een deur van 2315 mm hoog die de overloop opdraait.
Het contract is heel simpel gehouden en daar heb ik mij niet mee bemoeid. Wat ik weet is de volgende procedure bewandeld: tekening gemaakt door een tekenaar ten behoeve van de omgevingsvergunning en met deze tekening is de aannemer gecontracteerd. Er is later wel een badkamertekening gemaakt door de gelieerde showroom.
de aannemer heeft kanaalplaten toegepast zonder instortingen, maar deze later laten boren, zoals de centraaldozen en zakleidingen. Dat is dus ook de oorzaak dat de tegelvloer zo dik is. Ieder maak tzijn werk en maak het zoals het uitkomt mentaliteit. Met de gebruiker die ontevreden is en een minder bruikbare badkamer heeft.
Wie een uitweg weet om het gebruik voor de bewoonster, op pensioenleeftijd, te veraangenamen, dan hoor ik het graag.

Jeroen Bollen zei:

Ja dat mag. De beruchte 20 mm eis uit artikel 4 lid 27 geldt alleen voor een niveauverschil tussen een private ruimte en een publieke ruimte (bijvoorbeeld Gallerij en woningentree) en dan ook slechts voor een toegang. Als er dus meerdere zouden zijn dan mogen die andere dus wel hoger dan 20 mm zijn.

Echter in 2.4.1 Overbrugging van hoogteverschillen staat een maximaal te overbruggen hoogteverschil van 210 mm. Hier blijf je dus onder.

Dus vwb de opstap geen probleem.

De vrije hoogte van een doorgang moet 2300 mm zijn echter het is de vraag of dat hier op gaat omdat dit geen publiekelijke ruimte is. Waarschijnlijk is dit wel het punt waar de schoen wringt.

Overigens zijn de in het BB gestelde eisen eisen waaraan voldaan dient (indien gelijkwaardigheid aangetoond kan worden vervalt die verplichting). Dus het is iet interessant wat er in contractstukken staat. Ook is er geen onderscheid tussen diverse vormen van opdrachtgeverschap, alleen tussen bestaande bouw en nieuwbouw

De (hoofd)aannemer heeft sowieso de verplichting ervoor te zorgen dat het werk voldoet aan de eisen uit het bouwbesluit. Je kunt dus nakoming vorderen indien dit niet het geval is.

Daarbij komt ook dat de aannemer een waarschuwingsplicht heeft.

Als opleverman namens de koopster heb ik eigenlijk geen recht van spreken. maar ik ken deze bewoonster goed en ik ken de vergunningcontroleur bij de gemeente. Dus ik heb hem de case voorgelegd en hij gaat het uitzoeken. Desnoods in overleg met mij handhavend optreden via de handhavingsdienst.

Dat leek mij de enigste juiste weg. Of en hoe het dan afloopt, is dan een zaak hoe dat dan wordt besproken en hoe zwaar de gemeente dit eist.

Jeroen Bollen zei:

De (hoofd)aannemer heeft sowieso de verplichting ervoor te zorgen dat het werk voldoet aan de eisen uit het bouwbesluit. Je kunt dus nakoming vorderen indien dit niet het geval is.

Daarbij komt ook dat de aannemer een waarschuwingsplicht heeft.

Hoi Jos,

wellicht ook handig om de bouwtekening na te zien. Hoogteverschillen moeten hierop vermeld staan. Zo niet moet hij het op hetzelfde niveau houden als de rest van de verdieping.

Goeie architect, bouwbegeleider en aannemer hadden uiteraard ook kunnen helpen.

veel succes

Dag Sander,
Met die laatste regel ben ik het helemaal mee eens.
ondertussen weet ik al van de gemeente dat de dorpel opstand maximaal 210 mm mag zijn. Want zij maken verschil tussen in wie het aanvraagt. Een particulier of een professional. Hij kijkt nu nog naar de deurhoogte. Als ik het juiste antwoord ontvang, zal ik het delen met jullie.

Sander Perfors zei:

Hoi Jos,

wellicht ook handig om de bouwtekening na te zien. Hoogteverschillen moeten hierop vermeld staan. Zo niet moet hij het op hetzelfde niveau houden als de rest van de verdieping.

Goeie architect, bouwbegeleider en aannemer hadden uiteraard ook kunnen helpen.

veel succes

Sander,

Ook dan slaapt de gemeente. De opstaphoogte mag maximaal 210 mm zijn zonder dat je verdere maatregelen hoeft te treffen. Wanneer je namelijk meer dan 210 mm overbrugt moet dat met meerdere "treden" en heb je dus een trap. En die moet dan weer wel aan een aantal veiligheidseisen volden.

Maar zoals gezegd, de gemeente kan geen onderscheid maken, tenminste niet in het toepassen van de regels. Wellicht bedoelen ze dat wanneer een particulier aanvraagt zij de stukken beter en bekijken. 

Antwoorden op discussie

RSS

Wie zijn lid van BouwProfs?

© 2019   Gemaakt door Michel Eek.   Verzorgd door

Banners  |  Een probleem rapporteren?  |  Algemene voorwaarden

Google+